Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 85 Криворізької міської ради

 





Гурткова робота музичного керівника

Mar 26, 2015
Веселі музиканти, гра на дитячих музичних інструментах

Сьогодні надзвичайно актуальна проблема щодо виявлення здібностей, інтересів, нахилів дітей та їх розвиток. У зв’язку з цим перед дошкільним закладом стоїть важливе завдання розвитку творчого потенціалу підростаючого покоління, що, в свою чергу, вимагає вдосконалення навчально-виховного процесу з урахуванням психологічних закономірностей всієї системи пізнавальних процесів. 

Широкі можливості у розв’язанні проблеми розвитку творчих здібностей дитини надає гурткова робота.

Гурток у ДНЗ є самостійною додатко­вою організаційною формою освітнього процесу.

 Його мета — задовольняти потребу й цікавість дитини до пев­ного виду діяльності, розвивати її природні здатності, загальні та спеціальні здібності; активізувати дитячу твор­чість, своєчасно виявляти обдарованість.

Гурткова робота  розвиває естетичні та художні смаки дітей, поглиблює їх знання, розвиває їх творчі здібності, виховує почуття краси.

Добре спланована гурткова робота аж ніяк не перевантажує дітей. Навпаки, вона значно полегшує сприйняття та засвоєння матеріалу, допомагає працювати за покликанням. У процесі гурткової роботи  педагог має змогу глибше пізнати особистість кожного вихованця , допомогти йому самовизначитись. Гурткова робота нерозривно зв'язана з навчально-виховним процесом, що здійснюється на заняттях і грунтується на знаннях і навичках, набутих дітьми . Характерною особистістю гурткової роботи є те, що вона не регламентується обов'язковими програмами, а це надає їй гнучкості і дозволяє краще враховувати прагнення кожної дитини.

Цінність гурткової роботи полягає в тому, що вона, в деякій мірі, вирішує проблему організації вільного часу,задовольняє їх різноманітні інтереси, активізує пізнавальну діяльність, тощо.

Активізуючи пізнавальну діяльність, вона в той же час створює умови для практичного застосування одержаних ними знань.

Головною метою гурткової роботи є: створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей підготовка до майбутнього життя в умовах переходу до ринкової економіки, задоволення їх освітніх потреб.

Сучасний садок створює сприятливі умови для самореалізації і розвитку кожної дитини, врахування індивідуальних запитів й інтересів, стимулювання внутрішньої потреби дитини у формуванні її духовного світу.

Щоб гурткова робота мала суспільно-корисне спрямування, щоб дітям було цікаво працювати потрібно заздалегідь врахувати їх потреби, можливості тощо.

   Основним методичним принципом гурткової роботи – є створення всіх умов для максимального прояву творчої активності дітей, їхнього творчого самовираження.

Завдання гуртвової роботи:

  • Розвивати особистість, здібність до творчості;
  • Створювати передумови для формування творчого мислення

Окрім головних у гуртковій роботі вирішуються і такі завдання:

  1. Виховання інтересу та лдюбові;
  2. Установлення взаємозв'язку між самостійним вмінням дітей та перейняттям досвіду педагога;
  3. Розвиток емоційності дітей, як важливої основи їх внутрішнього світу.

   На початку навчального року було  створено умови    для відвідування гуртків. Створили відповідну атмосферу, де дитина могла відтворювати в художній формі свої уявлення, почуття, думки та прояви фантазії.

  Метою організації гуртка «Звукарик» був насамперед креативний, музичний та художньо-естетичний розвиток.

Наповнюваність гурткових груп – 10-12 дітей на одному занятті. Тривалість їх визначається з урахуванням психофізичного розвитку й допустимого навантаження. 

Широкі можливості для розвитку творчих здібностей дітей в різних видах музичної діяльності за системою музичного виховання відомого німецького композитора і музиканта XX століття Карла Орфа отримують діти відвідуючи гурток гри на дитячих музичних інструментах .

Головне завдання таких занять(гуртка «Звукарик») – допомогти дітям в естетичній грі увійти до світу музики, відчути і пережити її емоційно, створити передумови до формування творчого мислення, сприяти практичному засвоєнню музичних знань.

Проаналізувавши освітні запити батьків, педагоги дошкільного закладу намагаються в повному обсязі забезпечити виконання варіативної складової державного стандарту. Батьки позитивно оцінюють умови, які створюються для розвитку та навчання їх дітей в музичному гуртку та приймають активну участь в сумісних заходах.

 Фото по силці: